Ali lahko ponovno zamrznem ribe ?

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

tema odprta - 2. jul 2007 7:46 | ogledi: 9.654 | odgovori: 18

Postrvi sem imela v skrinji za piknik.ker pa nas je bilo malo manj od pričakovanih nam je ostalo nekaj rib.ali bo kaj narobe , če jih ponovno zamrznem ? kakšne so vaše izkušnje ? bodo sploh še dobre za jest ? hvala in lep dan želim

gajka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. jul 2007 9:45

Po mojem bodo neužitne, še tako zamrznjena riba ni kot sveža, poskusi narediti kakšen namaz, nato daj zamrzniti. lp Anamarija

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

2. jul 2007 9:55

Si ne bi upala. LP Barbra

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

2. jul 2007 10:34

hvala vam gajka

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

2. jul 2007 11:49

Sploh ne, rib, ko so enkrat odtaljene ne smeš ponovno zmrzniti. Edino kar lahko se ponovno zmrzne so lignji (kalamari). Informacijo sem dobila od slov. podjetja, ki se ukvarja izključno z ribami. Rečeno je, da kar ima kri se ne sme še enkrat zmrzniti, lignji je pač nimajo in se jih lahko zmrznejo. Če oni to rečejo, pol bo sigurno držalo. LP Winnie

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

2. jul 2007 12:33

Nobena stvar se ne sme še enkrat zamrzniti, zaradi razvoja bakterij, okusa.... Da pa so v trgovini kupljene stvari tudi dvakrat zmrznjene, je pa stvar za inšpekcijo. nasha

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

2. jul 2007 12:54

Jaz se ravnam po naslednjem pravilu: če so zamrznjene stvari (zlasti meso, tudi ribe) predelane, torej skuhane, spečene ipd., ni noben problem, da jih ponovno zamrznemo, npr. iz zamrznjenega mesa skuhamo golaž in potem ta golaž seveda lahko zamrznemo. Surovega mesa in še zlasti rib ne bi ponovno zamrzovala, čeprav sedaj pravijo, da se teh stvari ni treba tako strogo držati, kot so svarili ob začetku uporabe zamrzovalnikov. Mislim, da je tudi odvisno, kje je bilo meso, potem ko smo ga vzeli iz zamrzovalnika. Če je bilo ves čas v hladilniku in bi bilo organoleptično v redu (= brez kakšnega čudnega duha), bi si ga morda še upala ponovno zamrzniti, vendar bi ga vseeno rajši prej predelala. Glede zelenjave pa pravijo, da ni nevarnosti, da bi bilo ponovno zamrzovanje škodljivo za zdravje, seveda pa je kvaliteta potem slabša. teta torta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. jul 2007 13:58

Winnie, samo toliko, da ne bo pomote, tudi mehkužci, kamor sodijo lignji, imajo kri. Pa ne glede na to, kaj so rekli v onem podjetju. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 02. jul 2007 13:58:18

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

3. jul 2007 9:34

Ne morem verjeti kakšne ideje o zmrzovanju.... nasha

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

3. jul 2007 12:05

rimljanka, nisem se spuščala, kakšno kri imajo mehkužci, ker v bistvu me niti ne zanima, vendar jaz sem že kupila kalamarov večjo količino (20 kg), jih odmrznila, očistila, spakirala v količine za 1x in ponovno zamrznila in lahko povem, da niso izgubili nič, skratka bili so taki, kot bi morali biti. Torej preverjeno ok. Malo za razsmilsek: Ko v oceanih ulovijo tone lignjev, jih dajo takoj v hladilnice na barkah zmrznit. K nam pridejo tako zamrznjeni lignji. Predelovalne tovarne jih očistijo in pakirajo v manjše doze ter pošiljajo očiščene zamrznjene lignje na trgovske police. Kako jim pa to uspe, če jih prej ne odtalijo? Ampak to vem samo za kalamare. Za druge stvari si pa ne upam trditi, ker je to edina stvar, ki sem jo odtalila in ponovno zamrznila. Z vsem ostalim, pa tega jaz ne bi počela, sploh pa ne z mesom, ribami in zelenjavo. Lp Winnie

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. jul 2007 13:45

Oprostite, Wiennie, saj Rimljanka je povedala oziroma napisala da tudi lignji imajo kri, ni pa rekla, da se jih ne sme dvakrat zamrzniti. Drži da edino lignje lahko dvakrat zamrzneš. lp Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti